Wytrzymały laptop na trudy podróży

20 marca 2021 Off Przez Karina

Wiele z laptopów nie radzi sobie z trudami podróży. Posiadają mało sztywne obudowy, są za ciężkie i za wielkie. Ich parametry techniczne choć niezawodne na podróż – zbyt mało istotne. Dlaczego? Bo są mało mobilne. Aby laptop sprawdzał się w warunkach podróży warto rozważyć mniejsze opcję. Przykładem małego modelu jest HP ProBook 440 G8 ze strony www.kuzniewski.pl – notebook o wszechstronnym zastosowaniu. Dlaczego warto go wybrać? Co wyróżnia sprzęt od pozostałych? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Małe parametry vs dane techniczne

Zdarza się, że małe laptopy nie są wybierane ze względu na specyfikacje techniczne. Mały dysk twardy, słaba karta graficzna oraz napęd w trybie HDD. Jednym słowem zbyt tanie parametry, a małe możliwości. Jednak można to zmienić. Model HP ProBook 440 G8 to przykład na połączenie dwóch cech. Solidnych parametrów technicznych z małą wielkością. Waga na poziomie 1,38 kg bez trudu pomieści aż 512 GB danych. Jak na tak małe możliwości to bardzo dobry wynik. Warto dodać, że mały HP ProBook 440 G8 to prawdziwy ścigacz. Pamięć RAM (więcej) została wzbogacona o dysk typu SDD. Jest to rodzaj formatu, który wykorzystuje pamięć flash. Ten sam tym pamięci jest stosowany w aparatach fotograficznych. Jest on szybszy od typowego HDD. Poza szybkością dba o wytrzymałość całego systemu.

Porównując standardowe modele z ekranem 15 cali uzyskujemy bardzo przyzwoite urządzenie do pracy. Warto dodać, że podany dysk twardy jest rzadkością w małych modelach laptopów. Standardowe urządzenie z marketu posiadają dysk o zdecydowanie mniejszej pojemności. Aby pokazań Państwu ogrom możliwości laptopa HP ProBook 440 G warto podać jego wymiary. Tym razem posłużymy się matrycą ekranu. W modelu HP ProBook 440 G wynosi ona 13,3 cala. Czy to dużo? Oceńcie Państwo sami.

Parametry z możliwością rozbudowy

Notebook z wydajnym dyskiem można rozbudować. Model HP ProBook 440 G może posiadać dodatkowy napęd o pojemności do 32 GB. Dysk twardy również może podlegać rozbudowie. Notebook może być powiększony o dodatkowy dysk M.2.