W jaki sposób zadbać o swoją baterię w laptopie?

23 lutego 2021 Off Przez Karina

Laptopy zyskały swoją popularność głównie dzięki temu, że są bezprzewodowe. W konsekwencji możemy z nich korzystać niezależnie od tego czy mamy stały dostęp do prądu elektrycznego. Jest to możliwe dzięki dobrze zaprojektowanej baterii. W jaki sposób skutecznie zadbać o wytrzymałość własnej baterii w laptopie? Na co zwrócić uwagę w sposób szczególny, aby cieszyć się z dobrego akumulatorka możliwie jak najdłużej? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Jak dbać o baterię w laptopie – podstawowe wskazówki

Przede wszystkim powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że wytrzymałość laptopa zależy od jego baterii. W przypadku modelu Dell Latitude 5520 ze sklepu internetowego kuzniewski.pl mamy do czynienia z doskonałym akumulatorkiem, który jest w stanie wytrzymać nawet kilka godzin, co z pewnością jest godne uwagi. Jeśli zależy nam na tym, aby zadbać o własną baterię, powinniśmy rozpocząć od zmniejszenia jasności ekranu. W praktyce jest to jeden z najważniejszych elementów, bowiem w przypadku ciemniejszej matrycy dłużej obejdziemy się bez ponownego ładowania.

Istotne jest także to, aby dbać o odpowiednią temperaturę podzespołów. W tym celu należy regularnie czyścić system odprowadzania ciepła, a także kontrolować czy jest on w pełni sprawny. Alternatywnie możliwe jest skorzystanie z podkładki chłodzącej, której cena oscyluje w granicach kilkudziesięciu złotych.

Warto także wykorzystywać systemowy tryb oszczędzania energii. Na czym on polega? Otóż obniża się wydajność poszczególnych podzespołów, a poziom jasności ekranu zmniejsza się. W konsekwencji ilość pobieranego prądu jest znacznie mniejsza, a my możemy pozwolić sobie na dłuższe użytkowanie z laptopa. Odłączmy również nieużywane urządzenia. Mogą to być modemy 3G, adaptery, czy nawet dyski zewnętrzne.