Sercem komputera stał się procesor dostarczony przez firmę Intel z jej najnowszej serii układów nazywającej się Tiger Lake

Lenovo ThinkPad L14 Gen 2

22 czerwca 2021 Off Przez Karina

Lenovo ThinkPad L14 Gen 2 ze strony www.kuzniewski.pl jest to już druga generacja świetnie przyjętego komputera biznesowego. Firma Lenovo słynie z tworzenia wysokiej jakości sprzętów do zastosowań profesjonalnych. Sama seria ThinkPad jest wyznacznikiem jakości sprzętów, które są przeznaczone do pracy biurowej. Tak też jest w przypadku najnowszej wersji ThinkPad L14. Tym charakteryzuje ten model, jest w pełni biznesowe zastosowanie, został przygotowany zarówno do pracy stacjonarnie w biurze jak i wyjazdów służbowych dzięki wytrzymałej baterii i niezwykle energooszczędnym podzespołom.

Sercem komputera stał się procesor dostarczony przez firmę Intel z jej najnowszej serii układów nazywającej się Tiger LakeSercem komputera stał się procesor dostarczony przez firmę Intel z jej najnowszej serii układów nazywającej się Tiger Lake. W przypadku nowego ThinkPada mam do czynienia z modelem Intel Core i5 1135G7. Cała serii Tiger Lake charakteryzuje się wysoką wydajnością przy jednoczesnym niskim zużyciu prądu. Układ graficzny znajdujący się w urządzeniu to Intel Iris Xe Graphics. Komputer został wyposażony w 64 GB pamięci RAM w technologi DDR4 będącej na dziś dzień najnowocześniejszym standardem kości przechowujących pamięć operacyjną komputera. Przestrzeń dyskowa jak została oddana na pliki użytkownika to 2000 GB pod postacią szybkiego dysku SSD w nowoczesnej technologii M.2. Zapewnia ona błyskawiczny zapis oraz odczyt danych.

Ekranem urządzenia została 14-calowa matowa matryca IPS o rozdzielczości Full HD (1920 × 1080). Daje to naprawdę przyzwoitą ilość pikseli na cal, co za tym idzie naprawdę dużą ostrość wyświetlanego obrazu. Ponad ekranem widzimy oczko kamery służącej do wideo rozmów. Dzisiaj jest ona bardzo często wykorzystywana przez osoby pracujące ze względu na to, że wiele firm do tej poru pracuje jeszcze w trybie zdalnym. Pod ekranem na dolnej klapie jest klawiatura posiadająca wygodny rozstaw klawiszy oraz przyjemny skok, dzięki czemu nawet podczas pisania długich tekstów nie będziemy odczuwali żadnego dyskomfortu podczas pisania. Na środku klawiatury znajduję trackpoint będący cechą charakterystyczną urządzeń opatrzonych logiem ThinkPad.