Jak dobrać laptopa do działalności gospodarczej

4 października 2020 Off Przez Karina

Prowadzenie działalności gospodarczej wymaga sporo uwagi oraz zdolności od osoby wykonującej je. Jest to zadanie znacznie bardziej wymagające, niż praca etatowa, bowiem ma się na głowie znacznie więcej spraw, które mogą wyjść w dowolnym momencie. Trzeba być zawsze opanowanym i uważnym. Nie bez znaczenia jest jedni w tym wypadku także zaplecze techniczne. Osoba wykonująca działalność gospodarcza musi dysponować dobrym sprzętem komputerowym, by móc wykonywać swoje zadania w sposób bezproblemowy i komfortowy. Korzystanie ze starego laptopa jest bardzo niewskazane. Należy dobrze przemyśleć zakup sprzętu tak, by odpowiadał zadaniom, które będzie wykonywał. Doskonałym przykładem sprzętu, który świetnie odnajdzie się w pracy biznesowej jest Asus Pro P2540F. Na jego przykładzie można opisać jak powinien wyglądać komputer dla biznesu.

Ładny wygląd, mocne wnętrze

Komputer, jeżeli chodzi o wygląd jest zasadniczo prosty. Nie ma w nim udziwnień, nie rzuca się w oczy. Przy tym jest jednak dobrze wyważony oraz schludny. Pokazanie się na spotkaniu biznesowym z takim sprzętem na pewno zostanie dobrze odebrane. Komputer posiada matrycę o przekątnej 15,6 cala. To idealne rozwiązanie dla kogoś, kto pracuje długo przed komputerem. Duży ekran sprawia, że pracuje się łatwiej, ponieważ pozwala a lepsze dobranie rozdzielczości oraz otwieranie jednocześnie wielu okienek. Laptop występuje w wersji z ekranem HD oraz Full HD. Asus Pro P2540F z www.kuzniewski.pl oferuje pracę na procesorze Intel Core i5 lub Intel Core i7 (wybór należy do użytkownika).

Użytkownik może wybrać jedną z kilku wersji pamięci RAM. Najmniej wynosić będzie ona 8GB, co jest w pełni wystarczające do praktycznie wszystkich biznesowych zadań. Świadczy to o dbałości firmy ASUS o komfort wyboru przyszłych użytkowników. Co ciekawe, Asus Pro P2540F występuje także w wersji pracującej na systemie operacyjnym Linux, co sprawdzi się w przypadku osób zajmujących się programowaniem. Oczywiście domyślnym systemem, zainstalowanym na większości tych urządzeń pozostaje system Microsoft Windows. 

Zdjęcie utworzone przez katemangostar - pl.freepik.com