Wysoka temperatura laptopa – jak temu zapobiegać?

22 grudnia 2020 Off Przez Karina

Z pewnością każdemu z nas przytrafiła się kiedyś sytuacja, w której laptop wskutek jakichś wydarzeń nadmiernie się nagrzewał. O ile dzieje się to sporadycznie, podczas wymagających procesów- nie ma w tym nic dziwnego. Jeśli jednak do takich sytuacji dochodzi notorycznie, wówczas powinniśmy działać najszybciej jak to możliwe. Jak sprawdzić temperaturę poszczególnych komponentów? Co zrobić, aby temperatura podzespołów była niższa? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy zainteresowanych czytelników.

W jaki sposób sprawdzić temperaturę części?

Jeśli zależy nam na tym, aby dokładnie sprawdzić temperaturę naszych części, należy pobrać odpowiednie oprogramowanie. W większości przypadków jest ono zupełnie darmowe i dostępne w sieci. Następnie instalujemy program i uruchamiamy skanowanie sprzętu. Jeśli jesteśmy posiadaczami HP ZBook Power G7 ze stropny www.kuzniewski.pl zostaniemy poinformowani o tym, że sprzęto posiada takie komponenty, jak chociażby procesor Intel Core i9 10885H, a także kartę graficzną NVIDIA Quadro T1000 (więcej: https://www.notebookcheck.pl/NVIDIA-Quadro-T1000-Laptop.449130.0.html). Obok powinny znaleźć się informacje na temat tego, jaka jest temperatura danej części.

Co zrobić, aby zmniejszyć temperaturę komponentów?

Gdy temperatura jest zbyt wysoka, musimy na to odpowiednio zareagować. Jeśli wartości tylko w niewielkim stopniu różnią się od tych standardowych, warto zastanowić się nad podkładką chłodzącą. Sprawdźmy również, jak mocno obciążone są zasoby naszego urządzenia. Zupełnie normalne jest, że temperatura wzrośnie, jeśli wykonujemy stosunkowo skomplikowane i wymagające czynności. Alternatywnym rozwiązaniem wydaje się być sformatowanie komputera. Co w przypadku, gdy żadna z tych czynności nie spowoduje zmniejszenia temperatury? Warto wówczas wybrać się do serwisu, być może układ chłodzenia uległ poważnemu uszkodzeniu.

Sport - zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com