Problemy ze sterownikami – jak je rozwiązać?

12 grudnia 2020 Off Przez Karina

W dzisiejszych czasach w zdecydowanej większości domów znaleźć możemy laptopy bądź komputery. Kiedy dojdzie do pewnych problemów, często decydujemy się na sformatowanie dysku. Wówczas po instalacji systemu nie obędzie się bez dobrania odpowiednich sterowników. W jaki sposób tego dokonać? Skąd możemy pobrać sterowniki do naszego laptopa? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, dlatego też serdecznie zapraszamy do jego lektury.

Poznaj własne podzespoły

Jeśli chcemy pobrać sterowniki do naszych podzespołów, najpierw musimy poznać ich dokładną nazwę. W jaki sposób to zrobić? W tym miejscu warto wskazać przykładowy model HP ZBook Power G7 (więcej tutaj). Gdy zagłębimy się w jego specyfikacje, znajdziemy informacje na temat procesora Intel Core i9 19885H, a także o karcie graficznej NVIDIA Quadro T1000. Oprócz tego wcześniej przytoczony laptop posiada także kartę sieciową, kartę dźwiękową czy też chipset – to właśnie do tych części należy znaleźć odpowiednie sterowniki.

Skąd pobierać sterowniki do podzespołów?

Kiedy już zdajemy sobie sprawę z tego, co znajduje się wewnątrz obudowy naszego notebooka, należy teraz zainstalować sterowniki. Zanim zaczniemy szukać ich w odmętach Internetu, warto wcześniej zajrzeć do pudełka od urządzenia. Często producenci dorzucają do zestawu płytkę, na której znajdziemy to, czego szukamy. Wówczas wystarczy włożyć ją do napędu i postępować zgodnie ze wskazówkami na ekranie. Jeśli jednak nie mamy tyle szczęścia, musimy je pobrać. Możemy skorzystać ze strony producenta danego laptopa, wyszukując dokładną nazwę modelu. Jeśli jednak z dowolnych przyczyn nie jest to możliwe, wówczas alternatywnie możemy odwiedzić stronę producenta danej części. Innym rozwiązaniem w tej sytuacji jest także skorzystanie z programu, który automatycznie wyszukuje sterowniki w sieci, a następnie instaluje je.

Zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com