Na co zwrócić uwagę, podczas kupowania laptopa biznesowego?

7 sierpnia 2020 Off Przez Karina

Wybór nowego laptopa nie należy do najłatwiejszych, bowiem na rynku znajdziemy wiele egzemplarzy, które właściwie często różnią się tylko wyglądem. Jednak jeśli zdecydujemy się na zakup nowego laptopa biznesowego, powinniśmy w sposób szczególny zwrócić uwagę na komponenty, na podstawie których możemy stwierdzić czy komputer będzie nadawał się do branży biznesowej. Na jakie elementy warto zwrócić uwagę, jeśli jesteśmy zainteresowani kupnem nowego egzemplarza? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy.

Jakie komponenty możemy znaleźć wewnątrz obudowy?

Wbrew pozorom budowa laptopa nie należy do najbardziej skomplikowanych. Aby łatwiej przyswoić wiedzę, warto przytoczyć model HP ZBook Firefly 14 G7 z kuzniewski.pl. Znajdziemy w nim procesor Intel Core i7 10510U, dysk twardy SSD o pojemności 1000 gigabajtów, kartę graficzną nVidia Quadro P520, 16 gigabajtów pamięci RAM i to właśnie na te elementy powinniśmy zwrócić uwagę.

Wybór procesora- czym się kierować?

Jeśli już zdecydujemy się na zakup laptopa biznesowego, przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na procesor. Wcześniej przytoczony model HP ZBook Firefly 14 G7 posiada Intel Core i7 10510U, który zdecydowanie wyróżnia się spośród pozostałych. Dzięki wysokiemu taktowaniu, a także czterem rdzeniom, laptop z tym komponentem poradzi sobie z każdą czynnością. W CPU najczęściej zwracamy uwagę na częstotliwość taktowania, liczbę rdzeni i architekturę procesora. Jeśli chodzi o ilość rdzeni, w dzisiejszych czasach standardem powinny być procesory czterordzeniowe, które to z pewnością zapewnią stabilne i prawidłowe działanie notebooka. Istotne jest także taktowanie. Jeśli jest ono na poziome 2 GHz można stwierdzić, że urządzenie jest w stanie w ciągu sekundy wykonać 2 miliardy poleceń, co wydaje się być abstrakcyjne. Ostatnim parametrem jest architektura procesora – 32 bity lub 64 bity.

Biznes zdjęcie utworzone przez marymarkevich - pl.freepik.com