Kluczowa w kwestii laptopów jest matryca, która zmienia to, w jaki sposób będziemy odbierać wyświetlany obraz

HP ProBook Aero G8: laptop klasy biznesowej z AMD i matrycą 1080P

20 października 2021 Off Przez Karina

HP ProBook 635 Aero G8 od Kuźniewski to biznesowy notebook, na którego pokładzie znajdują się nowoczesne podzespoły AMD oraz dysk półprzewodnikowy SSD o pojemności do 2 TB. Laptopy te posiadają zainstalowany modem, o ile zakupimy odpowiednią wersję. Jak wygląda cała specyfikacja tego urządzenia? Co sprawia, że można je określić jako biznesowe?

Dlaczego HP ProBook 635 Aero G8 to komputer klasy biznesowej?

Kluczowa w kwestii laptopów jest matryca, która zmienia to, w jaki sposób będziemy odbierać wyświetlany obrazOdpowiedź na to pytanie znajdziemy w szczegółach. Chodzi przede wszystkim o długi czas pracy na baterii, którego HP ProBook 635 Aero G8 na jednym ładowaniu zapewnia do 17 godzin. Urządzenie zostało wyposażone w energooszczędne podzespoły od AMD. Do wyboru w trakcie zakupu są dwa procesory (6- lub 8-rdzeniowy). Jednostka AMD Ryzen 7 5800U jest o kilkaset złotych droższa od jednostki AMD Ryzen 5 5600U. W obu przypadkach otrzymujemy odpowiednią dla procesora zintegrowaną kartę graficzną AMD Radeon Vega (7 lub 8).

System działa na dysku półprzewodnikowym. Jednocześnie wraz z dużą ilością pamięci operacyjnej (od 8 do 32 GB), pozwala uruchomić kilkanaście programów. Na dysku zmieścimy do 2 TB danych. Dane pomiędzy urządzeniami można przesyłać za pośrednictwem szybkich portów USB-C i Thunderbolt 4. Wszystkie z komputerów są wyposażone w port HDMI oraz czytnik linii papilarnych. Dostępny jest układ szyfrowania TPM pozwalający na zabezpieczenie firmowych danych.

Ekran w laptopie HP ProBook 635 Aero G8

Kluczowa w kwestii laptopów jest matryca, która zmienia to, w jaki sposób będziemy odbierać wyświetlany obraz. W tym przypadku mamy do czynienia z ekranem o przekątnej 13,3″ działającym w technologii IPS. Producent zadbał o to, aby urządzenie pozwalało na pracę w trudniejszych warunkach świetlnych np. na słońcu w pogodny dzień. Obsługiwana maksymalna rozdzielczość to 1920 x 1080 px (1080p).

Pakiet zabezpieczeń dostarczony przez HP zapewnia osłonkę kamerki 720p widoczną w górnej części obudowy po otwarciu pokrywy. Multimedia dodatkowe to 2 głośniki i mikrofon.