HP EliteBook 835 G8 – zgrabny i wydajny laptop biznesowy

10 maja 2021 Off Przez Karina

Najważniejsze cechy laptopa

W obecnych czasach praktycznie w każdym poważnym biznesie sporą rolę odgrywa elektronika. Niezbędnikiem człowieka biznesu jest solidny, wydajny i mobilny laptop, który umożliwi komfortową pracę niezależnie od miejsca i czasu. W związku z tym powstał już ósmej generacji laptop biznesowy HP EliteBook 835 G8 (kilka słów więcej o sprzęcie: https://www.kuzniewski.pl/k5134,laptopy-hp-elitebook-elitebook-835-elitebook-835-g8.html), który łączy w sobie wszystkie wyżej wymienione cechy, a przy tym charakteryzuje go bardzo elegancki i schludny wygląd. Za osiągi, komputera odpowiada nowoczesny procesor od AMD, który na chwilę obecną jest jedną z najwydajniejszych i najtrwalszych jednostek na rynku.

Specyfikacja urządzenia

  • Model procesora: AMD Ryzen 5 5600U – Jest to bardzo nowoczesna i wydajna jednostka, która zapewni komfortową pracę nawet na najbardziej wymagających programach.
  • Model karty graficznej: AMD Radeon Vega 7 – Solidny zintegrowany układ graficzny umożliwiający przeglądanie zdjęć, oglądanie filmów na wysokim poziomie. Opisywany podzespół na spokojnie powinien sobie również poradzić z różnymi programami graficznymi.
  • Pamięć RAM: 16GB typu DDR4 – Wbudowana podstawowa ilość RAM powinna zaspokoić wszystkie podstawowe działania użytkownika na komputerze, lecz dla osób bardziej wymagających, może okazać się to za mało, wtedy istnieje możliwość wbudowania kości RAM, co powiększy całkowitą ilość pamięci do 64GB.
  • Pojemność dysku twardego: 512GB – Jest to raczej standardowa ilość pamięci, jak na tego typu komputer, która większości użytkownikom wystarcza.
  • Bateria: typ Li-Ion – Energooszczędny charakter urządzenia oraz solidna i pojemna bateria zapewnia ciągła pracę na komputerze, aż do 1020 minut.
  • Ekran: 13,3 cala Full HD nieduży ekran służy mobilności, ale dla niektórych użytkowników taki rozmiar może się wydawać niezadowalający. Całość matrycy jest matowa i działa w rozdzielczości 1920 x 1080.

Podsumowanie

Opisywany notebook to bez wątpienia urządzenie stworzone dla osób, które często podróżują i potrzebują niezawodnego narzędzia pracy. Energooszczędność, mobilność, a także niebywała wydajność komputera sprawia, że powinien on zachwycić nawet najbardziej wymagających użytkowników.