Brak dostępnej pamięci na dysku twardym – co robić w takich sytuacjach?

13 lutego 2021 Off Przez Karina

Zdarzają się sytuacje, w których niestety zaczyna brakować nam pamięci na dysku twardym. W takich przypadkach z reguły mamy dwa wyjścia – zakup nowego nośnika danych albo usunięcie niepotrzebnych plików i folderów, które jedynie zajmują przestrzeń. W jaki sposób postępować, gdy na dysku twardym brakuje pamięci? Co robić w takich sytuacjach? Na co zwrócić uwagę w sposób szczególny? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Zdecyduj się na zakup drugiego nośnika danych

Pierwszym ze sposobów jest zdecydowanie się na zakup drugiego nośnika danych. Do takich sytuacji nie dojdzie w przypadku, gdy jesteśmy posiadaczami modelu Dell Latitude 5520. Producenci zadbali o komfort użytkowania, dlatego też w zestawie otrzymujemy dysk twardy SSD o pojemności 512 gigabajtów, który z pewnością będzie dla nas wystarczający. Dodatkowo model wyposażony jest w kartę graficzną Intel Iris Xe Graphics i procesor Intel Core i5 (więcej: https://www.intel.pl/content/www/pl/pl/products/processors/core/i5-processors.html), dzięki czemu mamy pewność co do wydajności jednostki. W starszych egzemplarzach możliwe jest dokupienie i podłączenie drugiego dysku twardego o dowolnej pamięci – dużo w tym przypadku zależy od naszych indywidualnych preferencji. Alternatywnie możliwe jest zakupienie zewnętrznego nośnika.

Usuń niepotrzebne dane z aktualnego dysku

Drugim sposobem jest usunięcie niepotrzebnych danych. Nie da się ukryć, że nie w każdym przypadku jest to możliwe, bowiem jak wiadomo, czasem posiadamy na tyle ważne pliki i foldery, że nie możemy pozwolić sobie na utratę żadnego z nich. Ciekawym rozwiązaniem jest skorzystanie z dysku twardego w chmurze, podobnego do chociażby drive google. Istnieją także ciekawe programy, które wyszukują zupełnie niepotrzebne pliki, których usunięcie spowoduje tymczasowe zwolnienie pamięci.